Starší žáci vezou 4 body! Porazili Valmez, ale nájezdy nezvládli proti Včelínu!

V sobotu 10.2 byl na programu turnaj na Vsetíně, kde starší žáci přehráli Valmez, ale v nájezdové loterii nestačili na Včelín!

Sestava na turnaj se skládala velmi neobvykle, protože spoustu dětí postihla nemoc a nebo měli přípravné kurzy na přijímačky na střední školu, ale nakonec se povedlo odjet na 13 lidí, kteří makali jeden za druhého. Dodal trenér Jiří Chromek.

SVČ Včelín

První utkání proti Včelínu začalo z naší strany velmi aktivně a to zužitkoval po dvou minutách Pelikán, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Jenže pak přišla pasáž hry, kdy jsme nebyli důslední v obraném pásmu a Včelín dokázal vyrovnat. Na konci první části ještě měl možnost Valenta provést trestné střílení, ale to neproměnil.

Druhá třetina začala lépe pro našeho soupeře, když po minutě dokázal skóre obrátit na svoji stranu. Slovácko muselo zareagovat zvýšením důrazu v osobních soubojích a po jednom takovém se znovu prosadil Pelikán a o minutu později se mohl radovat Man. 3:2 pro Slovácko! Gólová třetina pokračovala dále, když se znovu po chybě v obraně dokázal prosadit Včelín! Poté Slovácko mělo možnost zahrát si přesilovou hru, kterou spečetil gólem Weiter. O 30 sekund později bylo na naší střídačce ještě veseleji, když se trefil Ceroni Nicolas. Jenže to nebylo v této třetině všechno, Včelín dokázal patnáct vteřin před koncem snížit a tak se šlo do poslední části za stavu 5:4 z pohledu Slovácka.

Ve třetí třetině bylo znovu srovnáno a dvě minuty před koncem šel Včelín do vedení, ale vteřinu před koncem srovnal Medek a tak o zápasu museli rozhodnout nájezdy, ve kterých byl uspěšnější Včelín!

FBC Slovácko : SVČ Včelín 6:7 po samostatných nájezdech

Branky: 2 Pelikán, Weiter M., Man, Medek, Ceroni N.

FBK Valašské Meziříčí

Slovácko začalo velmi aktivně, když po třech minutách vedl 3:0 a nepouštělo soupeře vůbec do žádných šancí, jenže v závěru první třetiny došlo k dvěma chybám v obraně a Valmez dokázal snížit na rozdíl jedné branky.

Začatek druhé části byl pro růžové barvy jako z hororu, když po 5. minutách Valmez výsledek otočil na svoji stranu. Hra se v této časti hry uklidnila a většinou se chodilo do zabezpečených obran, ale dvě tam dokázal najít Weiter M. a Matouš Man a tak po dvou třetinách Slovácko vedlo 5:4.

Třetí část začala pro Slovácko skvěle, když znovu dokázalo skórovat v rychlém sledu hned třikrát. V závěru utkání už soupeř jenom zkorigoval výsledek na konečných 8:6 pro Slovácko!

FBC Slovácko : FBK Valašské Meziříčí 8:6

Branky: 3 Man, Medek, Pelikán, Weiter M, Ceroni N.,Materna

Sestava: Tomčala(G),Materna, Navrátil, Ceroni R.,Vaculík, Man, Medek, Sloboda, Weiter M., Valenta, Ceroni N., Šimko, Pelikán, Weiter A.,

Slovácko se tak posunulo na průběžnou 3. pozici.

Další utkání odehrají 16.3 v Hluku, kde jejich soupeřem budou FBC Slušovice a Florbal Holešov!