FBC SlováckoHluk
7:6(0:3,5:2,2:1)
so 16. 12. 2023 18:00 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 15. kolo

Muži zvládli derby za tři body!

Tak to bylo něco! Diviznímu florbalovému slováckému derby nic nechybělo. Zápas měl náboj, skvělou diváckou kulisu a hlavně dramatický průběh.

Derby začali lépe Hlučané. Ti v 19. minutě vedli 3:0 a později si vypracovali ještě vedení 4:1 a ve 32. minutě 5:2 Domácí to však nezabalili a v šestačtyřicáté minutě po gólu Christova otočili stav na 6:5. V 52. minutě Hluk Bartošem vyrovnal na 6:6. Hosté pak měli i další obrovské šance, jenže bratři Krchňáčkovi sami před brankářem selhali a střelu Kelíška zastavila tyčka. ovšem poslední brankové slovo měl celek z Uherského Hradiště. O jeho vítěznou trefu se postaral 28 sekund před koncem duelu Marek Janča.

,,První třetinu jsme odehráli bez tempa. Chyběl nám pohyb, nikdo nechtěl míček. Hosté byli ve všem lepší. Zlom v utkání nastal v 10. minutě druhé části, kdy jsme zlepšili pohyb a tlak do zakončení. Konečně nám v letošní sezoně na konci zápasu přálo také štěstí. Derby je tak naše,“ raduje se ze skalpu florbalového rivala forvard Slovácka Jiří Chromek.

,,Skvělí byli diváci, kteří vytvořili fantastickou atmosféru,“ děkuje domácím i hostujícím fanouškům Chromek.

FBC Slovácko : FBK Spartak Hluk 7:6

Branky: Janča 2, Christov 2, Buček, Hadaš, Bližňák.