EaglesFBC Slovácko
6:9(2:4,1:1,3:4)
ne 20. 11. 2022 18:00 @ SH Gymnázium Orlová, Divize, 11. kolo

V 11. kole vezou muži z Orlové tři body

V 11.kole zajížděl mužský tým do Orlové, kde utkání nabídlo spoustu šancí a vítězství našeho týmu v poměru 9:6!

V první třetině náš tým do toho vstoupil velmi aktivně a hned ve třetí minutě vstřelil branku Chromek, ale domácím se hned po minutě z našeho nedůrazu podařilo vyrovnat, ale díky našemu aktivnímu přístupu na útočné polovině přetočil misky vah v sedmé minutě Hadaš! Poté se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a střelecké příležitosti nepřicházely, bohužel přišla další chyba v naší obraně a Orlová trestala tak bylo znovu vyrovnáno, ale za půl minuty vstřelil premiérovou branku v dresu Slovácka Řihák a když po druhé zápase vstřelil gól Chromek, šlo se do kabin za stavu 4:2 pro Slovácko. Úvod druhé části začalo přesilovkou domácích, kde si vytvořili spoustu gólových příležitostí, ale výborný Doležal v naší brance držel stále výsledek stejný jako po první siréně. Poté si vzal znovu slovo Řihák a skvělou individuální akci přichystal míček před prázdnou branku Hadašovi a ten se nemýlil 5:2! Poté se Slovácko začalo soustředit na bránění, ale po jedné zbytečné ztrátě na středu hřiště domácí snížili. Tak se šlo do třetí třetiny za stavu 5:3 pro tým z Uherského Hradiště. Třetí část začala stejně jako ta druhá přesilovou hrou pro Orlovou, ta si znovu vytvořila několik šancí, ale buď výborný brankář nebo zblokovaná střela nepřinesla v přesilové hře žádné snížení, bohužel to se domácím povedlo až v oslabení Orlové, kdy utekl všem útočník Eagles a snížil, ale naštěstí po jednom z brejků udeřil Janča, ale dvougólové vedení vydrželo pouze dvě minuty, kdy Orlová znovu skórovala, ale za půl minuty zkompletoval hattrick Chromek po krásné přihrávce Zatloukala. 7:5! Poté se hra uklidnila až do doby kdy domácí to zkusily v poweplay ta jim po minutě vyšla, ale díky důkladnému bránění se dostal k míčku Zatloukal a trefil přes celé hřiště odkrytou branku Eagles a za třicet sekund bylo na hostující střádačce ještě veseleji, když prázdnou branku trefil také Chromek.

Tak si Slovácko připsalo další venkovní výhru a má na kontě 15 bodů!

FBC Slovácko : 1.FBK Eagles Orlová 9:6

Branky: Chromek 4, Hadaš 2, Zatloukal, Janča, Řihák.

Komentář trenéra Jiřího Provazníka:  Zápas byl vyrovnaný, nejspíše ho rozhodla první třetina. Hráči výborně plnili pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Jde vidět, že se zápas od zápasu zvedáme. Děkujeme soupeři za zápas.

Další utkání muži odehrají znovu venku 27.11 v Olomouci!