Úspěšný turnaj pro starší žáky

Dne 5.3 cestoval tým starších žáků do Třebíče, kde sehrál dvě utkání proti Florbal Hodonín a K1 Florbal Židenice!

Zápas proti Hodonínu začal opatrně a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. V 6. minutě natáhl Krajča a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Soupeř se z inkasovaného gólu rychle oklepal a za minutu dokázal utkání otočit. Tak skončila první třetina, kterou Hodonín zvládl lépe.

V polovině druhé třetiny dostalo Slovácko možnost sehrát přesilovou hru, kterou dokázal Doležálek zužitkovat a do třetí třetiny se šlo, za  vyrovnaného stavu 2:2.

Ve třetí třetině tempo hry upadlo a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, bohužel jedna nedostoupená situace od našich obránců přišla 5 minut před koncem zápasu, když Hodonín dokázal prostřelit Dědka. Slovácko sáhlo dvě minuty před koncem k powerplay, kterou využil 30 sekund před koncem zápasu Krajča a tak zápas skončil remízou a utkání museli rozhodnout samostatné nájezdy. První dvě série branka nepadla. Ve třetí svůj nájezd proměnil Kučera a za Hodonín Dlabalová. Čtvrtou sérii zahájil za Slovácko Pecháček, který proměnil. Hodonín poslal Tomáše Vrbíka, který nepřekonal Dědka v brance a Slovácko si připsalo dva body!

FBC Slovácko : Florbal Hodonín 4:3 po samostatných nájezdech

Branky: Krajča 2, Doležálek, Pecháček

Druhé utkání proti Židenicím začalo úspěšně po 18 sekundách, když se prosadil Kučera. Pak přišla pasáž hry, kdy každý sóloval a nepřicházela žádná kombinace, která by mohla vést ke gólu. To změnil v 10. minutě Doležálek a v zápětí Kučera. Stav po první třetině svítil 3:0.

O přestávce proběhla komunikace o nahrávání a nabízení do volných prostorů. To se projevilo následně ve skóre, které po druhé části hry bylo 9:1!

Ve třetí třetině se prosadil dvakrát Kučera a soupeř v závěru upravil skóre na konečných 11:2. Kluci si konečně připsali dvě výhry za turnaj.

FBC Slovácko : K1 Florbal Židenice 11:2

Branky: Kučera 6, Doležálek 2, Pecháček 2, Sloboda.

Další utkání odehraji v Otrokovicích 1.4 proti Židenicím a Gepardůn Brno!