Související zápasy

FBC Slovácko

Starší žáci zvládli postoupit do druhého koše!

Na Gymnáziu v Uherském Hradišti odehráli dva zápasy proti Židenicím a Gepardům Brno!

FBC Slovácko : K1 Florbal Židenice  5:3

Začátek zápasu byl z naší strany rozpačitý sice se po minutě dokázal prosadit Giesl, ale Židenice se dokázali za dvě minuty otřepat a vyrovnat stav utkání. Druhá třetina začala v aktivním tempu našich žáků, kteří chtěli zápas znovu zvrátit na svoji stranu, ale bohužel po jednom z brejků se Židenice prosadili a otočili stav utkání na 1:2. Poté se tlak zvyšoval a kluci přidali na důrazu v útočné fázi a podařilo se skóre otočit na naši stranu. Už se zdálo že třetinu zvládneme, ale Brno se dokázalo prosadit deset sekund před koncem druhé třetiny a tak se šlo za vyrovnaného stavu do poslední třetiny. Hra se vyrovnala a šance byli na obou stranách. Naštěstí pěknou střelu v polovině třetiny vystřelil Materna a o tři minuty bylo ještě veseleji, když Giesl prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Poté se zápas už dohrával a kluci si připsali důležité body v boji o druhý koš.

Branky: Giesl 2, Kučera, Materna, Jambor

FBC Slovácko : FBC Gepardi Brno  4:5 po samostatných nájezdech

Druhý zápas se nesl v poněkud vyšším tempu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a šance si tvořili oba týmy. Hned ve druhé minutě rozveselil fanoušky Jambor, ale za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. V deváté minutě dostalo Slovácko možnost hrát přesilovku, kterou zužitkoval Němec a tak skončila první dvanáctiminutovka. Druhá část vyšla lépe Gepardům, když hned v první minutě se jim podařilo vyrovnat a zápas začal znovu, když výborně chytající golmani drželi své týmy. Třetí třetina začala podobně jako ta druhá, když se znovu v úvodu prosadil soupeř, ale kluci to nezabalili a díky dvěma brankám Kučery za dvě minuty znovu vedli, bohužel i soupeř dostal čtyři minuty před koncem přesilovku, kterou střelou z dálky využil a tak se šlo do nájezdové loterie, kterou lépe zvládli Gepardi.

Branky: Kučera 2, Němec, Jambor

Přes prohru na nájezdy dokázali kluci postoupit do druhého koše, kde je čekají Gullivers, Vsetín, Hattrick Brno a Florbal Hodonín.