Horní SucháFBC Slovácko
9:7(3:0,3:4,3:3)
ne 5. 2. 2023 17:00 @ SH Horní Suchá, Divize, 20. kolo

Muži sehráli zápas na půdě Horní Suché!

V rámci 20.kole divize zajížděli muži na půdu Horní Suché, která se nacházela na 6.místě tabulky z počtem 33 bodů!

Začátek utkání se nesl ve vlažném tempu, který spíše vyhovoval domácím, kteří otevřeli skóre ve 4.minutě. Slovácko začalo tvořit šance, ale poslední tři zápasy se trápí v zakončení. Poté dostali domácí přesilovou hru, kterou střelou nad rameno Nguena zužitkovali. V 18. minutě Horní Suchá mohla slavit po třetí a tak se šlo do šaten za stavu 3:0 pro Suchou.

Druhá třetina začala veseleji pro Slovácko, když ve druhé minutě šťastnou střelou skóroval Chromek. O dvě minuty později snížil Blizńák a zdálo se že Slovácko přebírá otěže zápasu, ale nenápadnou střelou ve 29.minutě si Suchá vzala dvougólové vedení zpět. Hosté potom dostali možnost přesilovky ve které měli šance Ides a Blizňák, ale šance neproměnili a ve vlastním oslabení skórovali kluci z Horní Suché. 5:2! Po skončení přesilové hry se měnilo skóre na obou stranách. Nejprve krásnou střelou snížil Ides, ale o dvacet vteřin později si Suchá vzala třígólové vedení zpět. Hra se poté uklidnila a zvrátit to dokázal až dvě minuty před koncem Freestylovím zakončením Otépka. 6:4 po druhé třetině.

Třetí část začala další přesilovou hrou Slovácka, kterou si vytvořili tlak, ale výborně chytající brankář Horní Suché svůj tým podržel. V polovině třetí třetiny dokázal snížit Hadaš a bylo na střídačce Slovácka znovu veseleji, ale ne bohužel na dlouho, když o dvě minuty Suchá dokázala zužitkovat brejkovou situaci 2 na 1. Poté platilo nedáš dostaneš, když do šance se dostal Chromek, který neproměnil a Suchá z následného útoku proměnila. 8:5! Poté trenér Provazník sáhl k Time outu a hře v šesti hráčích, ale tu zužitkovali střelou do odkryté branky domácí. V poslední minutě ještě Slovácko zkorigovalo výsledek dvěma brankami z hokejek Idese a Otépky.

FBC Slovácko : Fbk Horní Suchá 7:9

Branky : Ides 2, Otépka 2, Chromek, Blizňák, Hadaš

Komentář Jiřího Provazníka: Oproti minulým dvěma zápasům výrazné zlepšení naší hry. Utkání rozhodlo proměňování šancí.

Poslední domácí utkání čeká muže v sobotu 11.2 od 17:00 proti 1.FBK Eagles Orlová!