VsetínFBC Slovácko
4:6(0:3,0:0,4:3)
ne 8. 1. 2023 17:00 @ SH Na Lapači Vsetín, Divize, 16. kolo

Muži sehráli utkání proti Florbal Vsetín!

Po novém roce se rozběhl znovu koloběh soutěží, když muži v rámci 16.kola zajížděli na Vsetín.

Naši muži začali ve výborném tempu, který se dokázal zužitkovat v páté minutě po brance Otépky. Slovácko si dál tvořilo šance, ale radovat se mohlo až v 10 a 13 minutě utkání, díky brankám Blizňáka a Řiháka. Vsetín nějak moc v první třetině nebezpečný nebyl a tak na tabuli svítil výsledek 3:0 pro Slovácko.

Druhou třetinu ovlivnilo mnoho vyloučení na naší straně a Vsetín se dostal do hry a byl také nebezpečný v zakončení a vypracoval si i několik gólových šancí, které skvělými zákroky zastavil Doležal. Slovácko se nedostalo v této části hry moc do tempa a nějakou šancí si netvořilo a spíše se soustředili na bránění oslabení a když neskóroval ani jeden tým, tak trochu netradičně se pokračovalo za stavu 3:0 pro Slovácko.

Třetí třetina začala tam kde skončila a to tlakem domácího Vsetína a díky tlaku do branky se jim podařilo skórovat, ale to netrvalo dlouho a Slovácko si vzalo tříbrankový náskok zpět, po standardce se prosadil Řihák. Poté se hra rozházela na obě strany, když šance měli jak Vsetín tak Slovácko, ale až v 52 minutě skóroval Seevald, ale odpověď přišla konečně v přesilové hře, když střelou pod břevno rozvlnil síť Ides, ale Vsetín se nevzdal a dvěma góly za 11 sekund dotáhl utkaní na rozdíl jedné branky, ale následnou hru Vsetína bez brankáře potrestal Bistrý.

FBC Slovácko : Florbal Vsetín 6:4

Branky: Řihák 2, Otépka, Blizńák, Ides, Bistrý.

Komentář trenéra Jiřího Provazníka:  Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Bohužel nastal klasický výpadek v 2. třetině a Vsetín to poslalo zpátky do hry a nastaly problémy. Vsetínu vycházela dřevorubecká hra a my byli místy jak opaření. pomohlo nám odskočení ve skore. Ačkoliv Vsetím snížil, dokázali jsme dotáhnout zápas do vítězného konce a radujeme se ze 3 bodů po novém roce. Děkujeme fanouškům, rozhodčím a soupeři za zápas