FBC SlováckoOlomouc
5:8(0:4,3:1,2:3)
so 21. 10. 2023 15:30 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 7. kolo

Muži sehráli další domácí zápas proti FBS Olomouc

V 7.kole přijel na domácí palubovku první tým tabulky z Olomouce, který ještě tuhle sezónu neztratil ani bod. Bohužel Slovácko nenavázalo na výhru.

První třetina začala ve vysokém tempu na obou stranách, když se střidaly šance před oběma brankami. Ve 4. minutě mělo Slovácko možnost hrát přesilovou hru, kde si vytvořil střeleckou pozici Hadaš, který mířil jen do boční sítě. Po odbráněném oslabením už Olomouc udeřil zaslouhou Jelínka. 0:1! O dvě minuty později bylo znovu veselo na Olomoucké střídačce, když střelu pod horní tyčku usměrnil Kopelec. Domácí se tlačili do zakončení, ale gól ne a né přijít. Tak se znovu měnilo skóre na straně hostů ve 13. minutě. 0:3! To hostům ještě nestačilo a na konci třetiny byl výsledek 0:4 pro Olomouc.

Druhá třetina byla ze strany Slovácka uspěšnější , když další možnost přesilovky využil Chromek, který tečoval střelu Idese za golmana hostů. Za dvě minuty se dokázal prosadit Blizňák a bylo to z rázu o dva góly. Poté měl možnost v oslabení skórovat z trestného střílení znovu Blizňák, ale nedal. A tak přišel trest z hole bývalého hráče Slovácka  Bistrého. Domácí to nerozhodilo a dokonce třetiny snížil znovu Blizňák. Po druhé přestávce se šlo do kabin za stavu 3:5 z pohledu Slovácka.

Do třetí třetiny šli domácí plně odhodlaní z výsledkem něco udělat a hned po minutě a půl snížil na rozdíl jednoho gólu Chromek po krásné nahrávce Christova. Bohužel pak přišlia dlouhá hra v počtu 4 na 4 a domácím to sebralo více sil než hostům. Další branka přišla už za plného stavu  hráčů na hřišti, když se prosadil Olomoucký Ambrož. Poté Hromeček zavelil k oddechovému času a to pomohlo po krásné kombinaci Otépka - Blizňák a zakončují Chromek, který zkompletoval Hattrick. 5:6! Slovácko se hnalo za vyrovnáním, ale po jedné z chyb v obraně Olomouc pět minut před koncem skórovala záslouhou Jelinka, který prostřelil Šenkeříka v bráně. Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, ale tu zužitkoval olomoucký Bistrý a rozhodl tak o výhře hostů po výsledku 8:5!

FBC Slovácko : FBS Olomouc  5:8

Branky: Chromek 3, Blizňák 2

Hodnocení trenéra Robina Hromečka:  Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře a první třetina se odehrála ve stylu neproměnování šancí. ¨soupeř naopak využil snad všechno co mohl a proto se do šaten šlo za stavu 0:4. Do druhé třetiny jsme nastoupili jako úplně jiný tým a začali jsme dodržovat taktické pokyny, které vedli ke snížení a po druhé třetině jsme šli do kabin za stavu 3:5. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a podařilo se nám snížit na 4:5. poté jsme inkasovali,ale hned na to vstřelili další gol. Pak už nám olomouc bohužel odskočil a my už jsme na to nedokázali reagovat. Děkuju našim hráčům za bojovný výkon a také bych chtěl poděkovat perfektním fanouškům!

Další domácí utkání je na programu 29.10. od 17:00 v Uherském Hradišti proti FBC Slavkov!

Muži potřebují v tomto zápase znovu vaši podporu! Přijď do haly!