OlomoucFBC Slovácko
6:5(1:2,2:2,3:1)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ SH Čajkaréna Olomouc, Divize, 12. kolo

Muži prohráli v Olomouci o gól!

Ve 12.kole zajížděli muži do Olomouce, kde předvedli srdnatý výkon, ale na body nestačil.

Začátek utkání byl velmi opatrný a spíše takticky svázaný, ale to dokázal přetrhnout až Ides v 5.minutě utkání, kdy krásnou střelou poslal Slovácko do vedení. Poté se hra zrychlila a bylo vidět několik šancí na obou stranách, ale Olomouc po individuální akci dokázala srovnat. Za dvě minuty, ale na straně Slovácka bylo znovu veselo, když skóroval Blizńák. Tak se šlo za vedení 2:1.

Úvod druhé části byl pro naše muže ještě veselejší, když podruhé rozvlnil síť Blizńák 3:1. Poté přišla pasáž dvou přesilových her Olomouce, které dokázal zužitkovat a tak utkání začínalo od znovu, ale to netrvalo dlouho, když za 2. minuty střelou na zadní tyč poslal Slovácko znovu do vedení Hadaš. Ve druhé třetině už se víc nestalo a tak se šlo do kabin znovu za vedení našeho týmu.

Třetí třetina začala aktivitou domácího celku, když si vypracovali šance, ale nedokázali potrestat tak se ozval znovu Blizňák, který našel krásnou přihrávkou Chromka a ten už něměl problém trefit odkrytou branku, ale Olomouc to nevzdala a hned po inkasování dokázal snížit a za minutu bylo na olomoucké straně ještě veseleji, protože na světelné tabuli bylo vyrovnáno a aby toho pro Slovácko nebylo málo tak 10. minut před koncem zápasu Olomouc otočila výsledek na svoji stranu. Naši muži si zase začali po inkasovaném gólu tvořit šance, ale zkušený tým z Olomouce výborně bránil a nebo se skvělými zákroky předváděl brankář a když nevyšla ani hra ze šesti hráči v poli, bohužel po srdnatém výkonu našich mužů bral tři body Olomouc.

FBC Slovácko : FBS Olomouc 5:6

Branky: Blizńák 2, Ides, Hadaš, Chromek

Komentář trenéra Jiřího Provazníka:  Zápas byl velmi vyrovnaný. Olomouc měl v útočné hře lehce na vrh, na druhou stranu naše obrana byla pevná a hrozili jsme rychlými brejky. Jsem rád že na naší hře jde vidět progres aj nové věci zařazené v tréninku fungují. Škoda zbytečných oslabení, kterými se Olomouc dostal do hry a svůj obrat bohužel dokonal do vítězného konce. Děkuji svým hráčům za předvedený výkon.

Další zápas odehrají 3.12  ve Starém Městě od 18:00 proti FBC Uničov!