FBC SlováckoŠternberk
10:6(3:3,4:0,3:3)
so 14. 1. 2023 17:00 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 17. kolo

Muži připsali domácí výhru proti FBC Šternberk!

V 17. kole přijel na Městskou halu do Uherského Hradiště tým ze Šternberka, který se nachází na desátém místě tabulky a nutně potřeboval získat body v boji o záchranu.

Úvodní třetina, přinesla spíše boj o střed hřiště, než nějakou postupnou kombinaci, bohužel po jednom zaváhání otevřel skóre hostující celek po třech minutách hry, ale to netrvalo dlouho a nabídnutou přesilovou hru využil Otépka. Za dvě minuty bylo na domácí střídačce znovu veselo, když oslavenec Blizńák po přihrávce Janči rozvlnil síť podruhé, ale v patnácté A šestnácté minutě dokázal Šternberk utkání otočit. Poté se o slovo přihlásil znovu Otépka, který střelou pod břevno vyrovnal stav. Tak skončila první třetina za nerozhodnutého stavu 3:3.

Druhá začala výborné , když po čtyřiceti sekundách skóroval Janča, ale šance se střídali na obou stranách. Hosty do zápasu mohla vrátit přesilová hra, ale výborně od bráněné oslabení vzbudilo sílu a tu chvíli na hřišti zaúřadovala druhá formace po brankách Chromka a Řiháka a když se dvacet vteřin před koncem trefil Malíček byl stav zápasu po druhé třetině 7:3.

Ve třetí třetině přišlo zdramatizovaní zápasu z florbalek Šternberka v podobě dvou gólu za čtyřicet vteřin, ale domácí nenechali nic náhodě a za 109 sekund třemi brankami strhli vítězství na svoji stranu.

FBC Slovácko : Fbc Šternberk 10:6

Branky: Otépka 3, Blizńák 2, Zatloukal, Chromek, Řihák, Malíček, Janča.

Komentář trenéra Jiřího Provazníka: 1 třetina trošku nervozní, ale zbytek zápasu pod naší kontrolou. Věděli jsme co soupeř bude hrát a zareagovali jsme na to. Děkuji svým hráčům za předvedený výkon a přeji Lukáši Blizňákovi všechno nejlepší k narozeninám!

Další utkaní muži odehrají na půdě Krnova 21.1. od 17:00!