FBC SlováckoHluk
10:4(2:0,2:2,6:2)
so 17. 12. 2022 18:00 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 15. kolo

Muži poráží v derby Hluk!

V 15.kole přijel do Uherského Hradiště nedaleký FBK Spartak Hluk, který se nacházel na 8.místě jen o tři body za našimi muži.

Zápas se očekával ve výborném tempu a o hodně osobních soubojích, které od začátku byli vidět. Do první vyložené šance se dostali hosté, kterou neproměnili. Poté se do útočné fáze dostali i domácí, kteří se mohli začít radovat v 10. minutě zápasu, kdy rozvlnil síť Jakub Číž. Výborné nasazení hráčů po vstřelené brance Slovácka bylo oceněno minutu před koncem první třetiny, kdy po faulu na Číže, mělo možnost zahrávat trestné střílení a to Zatkloukal nekompromisně proměnil a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Druhá třetina začala taky ve velmi ostrém tempu, kdy výborně chytající golmani na obou stranách drželi své týmy, ale v páté minutě se mohli domácí radovat po třetí a to díky Hadašovi, který se ocitl sám před golmanem. Ve 29. minutě hosté snížili po individuální chybě, ale tříbrankový náskok si Slovácko vzalo za 4. minuty zpět díky druhé brance Hadaše. Hluk se ještě v této třetině mohl radovat díky brance Bartoše a tak výsledné skóre po druhé třetině bylo 4:2 pro domácí.

Třetí třetina začala z naší strany výborně, když za dvě minuty vstřelil svoji branku Bistrý. 5:2, ale Hluk se nevzdal a za 12 sekund dotáhl zápas na rozdíl jedné branky. Poté si Slovácko vzalo Time-out a to pomohlo hráčům si uvědomit, že zápas nenyl ještě vyhraný a přišla nejlepší pasáž zápasu ze strany Slovácka, kdy za 107 sekund čtyřikrát skórovali. V poslední minutě završil desátou branku domácích Otépka.

FBC Slovácko : FBK Spartak Hluk 10:4

Branky: Hadaš 2, Jakub Číž 2, Otépka 2,Zatloukal, Ides, Bistrý. Malíček.

Komentář trenéra domácích Jiřího Provazníka: Zapas se vyvíjel tak jak jsme potřebovali. Hluk se k nám výsledkově přiblížil díky naši chvilkové nekoncentrovanosti. Po timeoutu jsme se vrátili k naši a soupeři nadělili první 10 v sezoně.