FBC SlováckoHorní Suchá
7:3(2:0,2:0,3:3)
so 12. 11. 2022 17:00 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 10. kolo

Muži poráží doma Horní Suchou!

V rámci 10.kola přijel tým z Horní Suché, který loni sestoupil z Národní ligy, takže se očekávala bitva od začátku do konce!

Úvodní minuty se byli velmi vyrovnané, kde se střídali šance na obou stranách, ale výborně chytající golmani byli nepřekonaní. To se zlomilo až ve 12. minutě utkání, kdy se přízemní střelou prosadil Bistrý a když v poslední minutě první třetiny rozvlnil síť Janča, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro Slovácko. Domací se zklidnili a do druhé třetiny nastoupili jako do té úvodní. V čase 26:34 se po rychlém obtočením branky mohl radovat Jakub Číž 3:0! Poté ještě zužitkoval přesilovou hru Chromek a prostřední část skončila 4:0! Ve třetí třetině se očekával tlak hostujícího celku a to se jim také vyplatilo, když po 33 sekundách snížili a když v polovině třetiny hosté dotáhli skóre na jedinou branku, šlo se do poslední desetiminutovky z jednobrankovým náskokem pro domácí! Naštěstí máme v týmu Vojtu Bistrého, který rozradostnil diváky po páté a to za minutu bylo ještě veseleji, když se po krásné kombinaci prosadil Janča. Závěrečné powerplay ještě navýšil skóre Ides! Muži si tedy připsali další domácí tři body!

FBC Slovácko : FbK Horní Suchá 7:3

Branky: Bistrý 2, Janča 2, Číž Jakub, Chromek, Ides

Komentář trenéra Jiřího Provazníka:  Kvalitní vstup do utkání, hráči po dvě třetiny dobře plnili pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Avšak soupeři občas zahrozili z rychlých breaků. Ve třetí třetině jsme vypadi z rytmu hry. Soupeř toho využil a dotáhl skóre na jednobrankový rozdíl. Po timeoutu jsme se vrátili k poctivé obraně a využili chyb v pressingu soupeře. Děkujeme soupeři za fér utkání a přejeme vše dobré do dalších zápasů. Dále děkujeme divákům i rozhodčím.

Další utkání odehrají muži 20.11 v Orlové od 18:00