FBC SlováckoUničov
6:3(5:0,1:1,0:2)
so 3. 12. 2022 18:00 @ SH Širůch Staré Město, Divize, 13. kolo

Muži odehráli zápas proti Uničovu ve Starém Městě!

Ve 13. kole přijel na palubovku do Starého Města tým z Uničova, který měl na kontě 4 body! Vstup vyšel na výbornou!

První třetina vyšla domácím na výbornou, když plnili všechny pokyny a režie hry byla na jejich florbalkách. V 6. minutě otevřel skóre Řihák a za necelou minutu přidal branku Jakub Číž. Tlak Slovácka se stupńoval a bylo to okořeněno dalšími góly v síti Uničova. Po první třetině svítil na tabuli výsledek 5:0 a zdálo se být rozhodnuto.

Ve 3. minutě druhé třetiny přidal šestou branku Janča, ale hosté změnily systém a důraz v osobních soubojích a to jim přineslo snížení z trestného střílení, které proměnil Chuděj. Do konce třetiny už se nic vážného nestalo, ale domácím přestala jít finální fáze a zakončení.

Ve třetí třetině se chtělo Slovácko hrnout do útoku, ale bránící Uničov držel i brankář a když po jednom nepoctivém bloku domácích snížil Krejčíř a deset minut před koncem zápasu rozvlnil síť za zády Šenkeříka Glattner zdálo se být zaděláno na drama, ale to obrana Slovácka už nedovolila a zápas se už dohrával a tak si muži připsali další důležité body do tabulky!

FBC Slovácko : FBC ZŠ Uničov 6:3

Branky: Řihák 2, Blizńák 2, J. Číž, Janča

Komentář trenéra Jiřího Provazníka:  Zápas byl jako přes kopírák s tím minulím v Uničově. V první třetině jsme si přenesly výkon z předešlých zápasů a drželi jsme se natrénovaných věcí. Bohužel další dvě třetiny jsme se dokonale přizpůsobily soupeři. Naštěstí jsou 3 body doma.

Další utkání muži odehrají 10.12 v Paskově od 18:00