FBC SlováckoTřinec
3:9(0:4,1:1,2:4)
so 28. 1. 2023 17:00 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 19. kolo

Muži nestačili doma na FBC Třinec!

V 19.kole zajížděl do Uherského Hradiště tým z Třince, který se nacházel na druhém místě tabulky nenechal nic náhodě a zvládl muže přehrát!

První třetina Slovácku vůbec nevyšla, když už po 52 sekundách musel ze své sítě míček tahat Doležal a o dvě minuty bylo z domácím ještě hůř. Třinec se ujal vedení 0:2. Poté přišla lepší pasáž domácích, která zastavila až zbytečná dvě oslabení, které Třinec dokázal využít a tak se šlo do kabin za stavu 0:4 pro Třinec.

Po rozmluvě v kabině Slovácko vlétlo do druhé třetiny výborně, když po 44 sekundách vykřesal naději pro Slovácko Jakub Číž. Další  šance přišly v zápětí z hokejky Řiháka a Blizńáka, ale výborně chytající třinecký golman Piško podržel svůj tým.  Poté Třinec sáhl k time outu a tím se jim podařilo otupit tlak Slovácka a také překonat nového golmana Davida Číže. Do dalších šancí v závěru třetiny se ještě dostali Ides a Jakub Číž, ale stav utkání se nezměnil a po druhé siréně byl stav utkání 1:5.

Třetí část začala nejhůře jak mohla, když po 10 vteřinách se prosadil Czernek. Slovácko se snažilo ze zápasem něco udělat, ale nedařilo se jim v koncovce, která končila buď vedle brány a nebo na hrudi Piška.  Ve 44. minutě dokázal skórovat Blizńák, ale za minutu byl znovu rozdíl pěti branek a tak se zápas už dohrával. Třinec se  dokázal prosadit v závěru ještě dvakrát a Slovácko zásluhou Blizňáka jednou. Hostující celek si tak připsal tři body a zajistil si tak účast v play up.

Nutno podotknout že Slovácko prohrálo na své domácí hale po pěti utkáních.

FBC Slovácko : FBC Intevo Třinec 3:9

Branky : Blizńák 2, Jakub Číž

Komentář trenéra Jiřího Provazníka: Rozhodla 1. třetina a individuální chyby. Máme nad čím přemýšlet ... Děkuji soupeři za zápas.