FBC SlováckoRožnov p/R
11:9(3:2,1:2,7:5)
so 14. 10. 2023 17:00 @ SH Buchlovice Cihelna, Divize, 6. kolo

Muži mají první tři body, zvádli dramatický zápas proti Jičínu!

V 6.kole dorazil do azylu v Buchlovicích celek z Nového Jičína, který měl na svém kontě 8 bodů.

První třetina začala v opatrném tempu, když se nedařilo obou týmům v rozehrávkách. Po 4 minutách hry přišla chyba v obraně domácích, kterou potrestal Eichner. Slovácko dlouho čekalo na svojí přiležitost, která přišla po krásné akci Blizňáka s Jančou, který srovnal skóré zápasu.  Za 4. minuty bylo na straně domácích ještě veseleji, když příležitost zužitkoval Ides a  krásnou střelu předvedl Hadaš. 3:1!  Zdálo se že Slovácko si konec první třetiny pohlidá, ale hosté 30sekund před koncem snížili a když sekundu předkoncem byl vyloučen domácí Nerušil se šlo do kabin za stavu 3:2 pro Slovácko.

Druhá třetina tedy začala oslabením domácích, které se podařilo ubránit, ale v 5. minutě přišel dvougólový trest hostů  a z razu byl Nový Jičín ve vedení. Slovácko v 9. minutě dostalo přesilovku 5:3, ale tu nakonec zužitkoval až ve výhodě 5:4 Otépka. Nutno podotknout, že to byla první využitá přesilovka v sezóně. Ve druhé třetině ještě přišlo několik příležitostí na obou stranách, ale výborně chytající golmani drželi své týmy. Po odchodu do kabin byl výsledek tedy 4:4 a to diváci netušili co je čeká ve třetí části!

Třetí třetina začala pro domácí výborně, když střelu Chromka ve 4 minutě dorazil Číž. V 6 minutě bylo ještě lépe pro Slovácko, když se prosadil Blizňák a Řihák. Kluci z Warriors byli jako opaření a tak si vzali oddechový čas, který jim pomohl . Za  6 vteřin se prosadil Kittel. V čase 47:25 Jičín snížil na rozdíl jedné branky, ale hned po buly dvoubrankový náskok vrátil na stranu domácích Blizńák. 8:6! Slovácko se neradovalo moc dlouho, protože za 26 vteřin to bylo znovu o gól! Slovácko se muselo uklidnit na svých hokejkách a proto Hromeček zavelil k poradě. Hned dostali možnost hrát přesilovou hru se kterou si neporadili, ale hned po přesilovce vystřelil Christov a bylo to znovu o dva góly pro Slovácko.  V čase 52:45 Warriors snižují dalším gólem Kittela, ale domácí si berou dvougólové vedení zpět záslouhou idese, který přihrál do odkryté branky Bučkovi. 10:8! Hosté  poté šáhli ke hře bez brankaře, ale ta se nepovedla a do odkrýté brány po výhozu Šišky udeřil Ides. Hosté ještě v poslední minutě dokázali skórovat a uzavřít tak skóre zápasu na konečných 11:9 pro Slovácko!

FBC Slovácko : Warriors Nový Jičín  11:9

Branky: Ides 2, Blizńák 2, Otépka, Buček, Hadaš,Řihák, Číž, Christov, Janča

Hodnocení Trenéra Robina Hromečka:  Dnešní zápas byl od od prvních minut velmi vyrovnaný a neměl s taktickou hrou velmi společného. Hrál se otevřený florbal plný chyb. Do šaten jsme šli s jednobrankovým náskokem. Ve druhé třetina byla hra téměř totožná. Ve třetí třetině jsme přebrali iniciativu a dostali se do 3 brankového vedení, které jsme ale bohužel rychle ztratili. Poté byla hra opět nahoru dolů. Naštěstí jsme dokázali zápas dokončit vítězně a máme první 3 body této sezony.

Další domácí zápas se odehraje 21.10 v 15:30 proti FBS Olomouc na SH Uherské Hradiště!