FBC SLOVÁCKO

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC SLOVÁCKO
www.fbcslovacko.cz

Příští zápas

Fantazie! Mladší žáci ovládli Finále OFL!

Fantazie! Mladší žáci ovládli Finále OFL!

Klobouk dolů! Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO ovládli finále Orelské florbalové ligy v Brně a zvedli nad hlavu cennou trofej, když ve finálové bitvě deklasovali dvojnásobného obhájce titulu Gepardy Brno. Jejich výkon vyrazil dech soupeřům i nadšeně fandícím rodičům. A tak není divu, že radost byla obrovská.

„Když jsme odjížděli z Uherského Hradiště, o vítězství všichni jenom snili. Ale krůček po krůčku jsme se blížili k jeho naplnění a hlavně od čtvrtfinále měl náš výkon stoupající tendenci. Ale ještě víc než vítězství nás těší styl hry, jakým jsme na něj dosáhli,“ smekl trenérský tandem Petr a Kateřina Čechovi.

Základní skupina ještě nebyla zdaleka ideální. V úvodním zápase s Novým Městem na Moravě jsme sice měli převahu, ale po dvou chybách v obraně soupeř otočil z 0:1 na 2:1 a vedení držel až do závěrečných minut. To už ale našemu náporu neodolal a po dvou gólech jsme vyhráli 3:2.

Druhým soupeřem nám byli Gepardi Brno, obhájci trofeje. „Týmu sice nemůžu vytknout snahu, ale soupeř byl zkrátka lepší. Ve finiši jsme opět přitlačili na pilu, ale snížení už přišlo pozdě,“ komentoval porážku 1:3 Čech.

Jelikož ze skupiny postupovali do čtvrtfinále všichni, v zápase s Aligators girls šlo „jen“ o lepší výchozí pozici do play off. I když jsme ještě čtyři minuty před koncem vedli 3:0, šikovné holky soupeře dvěma povedenými trefami pod víko snížily a zadělaly na drama. Vítězství jsme si ale v závěru bez problémů pohlídali.

Do vyřazovacích bojů jsme tak šli z druhého místa, z vítězství ve skupině se radovali Gepardi. I když to dlouho vypadalo, že narazíme na uherskobrodské Orly, nakonec se nám do cesty postavil Florbal Hodonín. „První poločas byl zcela v naší režii, vedli jsme 4:1 a měli jasně navrch. Jenže v nástupu do druhé půle soupeř dvakrát skóroval a byl na dostřel. Ale naštěstí jsme pokračovali ve své hře, odpověděli dvěma góly a nebylo co řešit,“ uvedl trenér. V semifinále na jeho výběr čekal soupeř z nejtěžších - K1 Florbal Židenice. Brňané doposud turnajem procházeli hladce, ve skupině vyhráli dvakrát 7:0, remizovali s Uh. Brodem 4:4 a ve čtvrtfinále deklasovali Nové Město na Moravě 13:0! O favoritovi tak asi nikdo v zaplněné sportovní hale v Tuřanech nepochyboval. A později se přiznali i rodiče, že už počítali se soubojem o bronz. Jenže to nejlepší mělo teprve přijít… „Strašně důležité bylo, že si tým v souboji s Hodonínem ověřil, že styl hry, který jsme trénovali pouze na jednom tréninku před turnajem, funguje. A tak s ním vyrukovali i na fyzicky vyspělejší Židenice,“ poznamenal Čech. Skóre zápasu sice otevřel favorit, ale mladší žáci nezpanikařili, pokračovali ve své hře a do přestávky otočili na 3:1, když soupeř chvílemi vůbec nevěděl, co má hrát… Po obrátce se Židenice ještě dostaly na kontakt, ale to bylo všechno. Vyrovnávací gól přišel až dvě sekundy po závěrečném klaksonu, což samozřejmě vzbudilo vášně a emoce, ale rozhodčí se nenechali ovlivnit a vytrvali na svém verdiktu. „Nemám slov, neskutečný zápas, kteří všichni odmakali na sto dvacet procent,“ smekl kouč po postupu do finále, ve kterém na Slovácko opět čekali pořádající brněnští Gepardi. „Věřili jsme, že to zvládneme. Jen nesmíme vybočit ze zajetých kolejí,“ přiznali trenéři. Kdo očekával bitvu, nestačil se divit. Slovácko předvedlo nevídaný uragán, jehož výsledkem bylo poločasové vedení 7:1! „Soupeř si už ve čtvrté minutě za stavu 4:0 vzal oddechový čas, ale už nás nezastavil. Ve druhé půli jen trošku přibrzdil, ale vzhledem k výsledku je to logické. I tak jsme předvedli parádní výkon, který nakonec ocenili i domácí fanoušci,“ podotkl Čech, kterého nejvíc potěšil pohled na rodiče. „Když jsem viděl, jak jsou na své ratolesti pyšní, tak mě to zahřálo u srdce,“ přiznal.

Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: SLOVÁCKO - Nové Město na Moravě 3:2 (1:2), - Gepardi Brno 1:3 (0:1), - Aligators girls 3:2 (2:0), čtvrtfinále: SLOVÁCKO - Florbal Hodonín 6:3 (4:1), semifinále: SLOVÁCKO - Florbal Židenice 3:2 (3:1), finále: SLOVÁCKO - Gepardi Brno 10:5 (7:1).

SLOVÁCKO: Ema Čechová, Jakub Stránský - Pavel Jančo 5, Ondřej Sýkora, Ondřej Koubek, Marek Timko 3, Adam Buček 6, Maxmilián Čech 5, Vojtěch Vjazanko 6, Ondřej Kaštánek, Michal Giesl, Michal Zubalík, Matěj Klíma, Kateřina Mrázková 1, Zdeněk Kroča, Adam Bukvald, Ondřej Malůš, Julie Šavarová.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. Orel Nivnice 8 102:21 18
2. FBC SLOVÁCKO 5 48:19 15
3. Orel Kašava 6 31:42 9
4. Orel Hustopeče nad.. 3 17:24 3
5. Orel Domanín 8 21:113 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FBC SLOVÁCKO
Sokol Brno Gullivers
3:8
Podrobnosti

Střelci týmu

8 gólů

Maxmilián Čech

7 gólů

Adam Buček

7 gólů

Tomáš Tuhý

5 gólů

Adam Hájek

3 góly

Pavel Jančo

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 13249
Posledních 30 dnů: 194 | Posledních 7 dnů: 73 | Poslední den: 13

© 2020 FBC SLOVÁCKO | Všechna práva vyhrazena | bedrich.chromek@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne