MVILFBC Slovácko
5:6(2:2,2:2,1:2)
ne 19. 11. 2023 15:00 @ Sportovní hala Krásné Pole, Divize, 11. kolo

Muži zvládli důležité venkovní utkání proti Mvil Ostrava!

V rámci 11.kola divize odcestovali muži na půdu Mvil Ostrava, který se nacházel na 12 místě tabulky. Slovácko potřebovalo za každou cenu získat tři body a to se povedlo!

Slovácko odjelo na zápas v 11 lidech a jedním brankářem, provní třetina začala náporem domácích, který měl v úvodu dvě gólové příležitosti, které nevyužil. V šesté minutě orazitkoval tyč hostující Janča. V 9 minutě otevřel skóre domácí Řezáč, který projel celé hřiště a zakončil na zadní tyčku Šiškovi branky. O minutu později znovu šance slovácka z hokejky Blizňáka, ale ta těsně minula zařízení Novákovi branky. V 11. minutě se skóre měnilo podruhé, když Mvilu zafungovala souhra Gregor a zakončující Erbs. 2:0 pro Mvil. Slovácko do třetiny nesložilo zbraně a o minutu později snížilo zasluhou Blizňáka. V 15. minutě bylo srovnáno, když rychlou standartku rozehrál Číž a do prázdné brány uklidil Nevařil. Na odchod do kabin svítilo remízové skóre 2:2.

Druhá třetina začla pro Slovácko výborně, když po minutě Ostrava neuhlídala vytočení Blizňáka. 2:3 z pohledu Slovácka! V 7.minutě dostali domácí možnost hrát přesilovou hru, ale výborně chytající Šiška v brance Slovácka tým podržel a hosté své první oslabení zvádli a po návratu Chromka z trestné lavice udeřilo z hokejky Hadaše po krosové nahrávce Gavallera! 2:4 pro hostující celek. Od vstřelené branky uběhlo deset vteřin a Ostrava měla možnost znovu hrát přesilovou hru, kterou dokázalo využít zásluhou Skácela. Ve 12. minutě bylo znovu vyrovnáno, když hosté si nepohlídali Řezáče, který prostřelil Šišku. 4:4! Do kabin se šlo teďy znovu za vyrovnaného stavu!

Třetí třetina začala opatrněji z obou stran, když nikdo nechtěl udělat chybu, ale ta přišla na straně Ostravy, když po krásné přihrávce Blizňáka zakončil backhandem Číž. O Dvě minuty později bylo na střídačce Slovácka znovu veselo, když tři hráče vymotal Blizňák a střelou do šibenice poslal Slovácko do dvougólového vedení. Ve 13. minutě měli hosté možnost hrát přesilovou hru, ale tu nedokázali využít a tak přišel trest v podobě snížení z hokejky Gregora, který vymíchal Šišku! Poté Mvil sáhl k poradě a ke hře v šesti hráčích v poli, ale výborně bránící Slovácko ubojovalo do tabulky důležité tři body!

FBC Slovácko : 1.Mvil Ostrava 6:5

Branky: Blizńák 3, Nevařil,Číž J.

Hodnocení trenéra Robina Hromečka: Zdravím všechny, zápas se mi dnes po velice dlouhé době hodnotí dobře. na zápas jsme sice opět přijeli pouze s dvanácti hráči, ale i tak jsem od první minuty věřil, že tento zápas zvládneme. Kluci to dnes od první do poslední minuty odmakali jako tým. A dle mého naprosto zaslouženě odváží cenou výhru. Doufám,že tento zápas bude startem do lepších zítřků. Děkujeme skvělým fanouškům a soupeři.

Další domácí utkání je na programu v neděli 26.11. od 18:00 na SH Uherské Hradiště proti FBC Spartak Bílovec!